Pas­ta al­la nor­ma

Dit gerecht at ik voor het eerst in Sicilië. Ik vind het heerlijk. Eenmaal thuisgekomen ben ik op zoek gegaan naar een recept en na het een paar keer gemaakt te hebben, is dit hoe ik hem nu maak.

  • 3 eetl olijfolie;
  • 1 ui, gesnipperd;
  • 2 tenen knoflook, in kleine stukjes;
  • 1 blik tomatenblokjes (400 g);
  • 200 g rundergehakt (optioneel – het origineel is zonder vlees)
  • 1 tl suiker;
  • 1 grote aubergine, in dunne plakken;
  • 150g (volkoren)pasta;
  • 125 g ricotta (verse kaas);
  • 1 bakje basilicum (15 g), blaadjes grof gesneden.

Verwarm de oven voor op 200°C. Verhit 1 el olie en fruit de ui 3 min. Voeg het gehakt met de helft van de knoflook toe en bak rul.  Roer er dan de tomatenblokjes door en breng aan de kook. Laat 15 min. zacht koken met deksel op de pan. Breng na circa 10 min. op smaak met de suiker, peper en zout. Meng ondertussen de rest van de olie en knoflook.

Verdeel de aubergine over een met bak­papier beklede bakplaat. De plakken mogen elkaar overlappen, maar niet te veel. Doe het eventueel in 2 delen. Besprenkel met de knoflookolie en bestrooi met peper en zout. Rooster de aubergine in 15 tot 18 min. boven in de oven gaar.

Kook ondertussen de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking beetgaar. Giet af en verdeel over 2 borden. Verdeel de tomatensaus en aubergines over de pasta. Serveer de ricotta erbij en bestrooi met basilicum.

Print Friendly, PDF & Email

Recipe Rating

  • (5 /5)
  • 2 ratings